Центральні банки світу знову віддають перевагу долару, - повідомляє Financial Times.

  • 06.06.2024 18:45
  • 2 хвилини читання
Центральні банки світу знову віддають перевагу долару, - повідомляє Financial Times.

Згідно з результатами опитування OMFIF, світові банки планують збільшити обсяги покупки долара протягом наступних одного - двох років. Загалом у опитуванні взяли участь 73 державні установи, які управляють міжнародними резервами на загальну суму 5,4 трильйона доларів.

Планується, що центробанки будуть придбавати долари США.

Інформується, що 18% світових центральних банків намірені збільшити свої інвестиції в американський долар. Це відбувається відповідь на збереження високих процентних ставок в найбільшій економіці світу.

Для розуміння, минулого року лише 6% опитаних планували робити ставку на долар. Така різка зміна свідчить про швидке зростання кількості центробанків, які віддають перевагу американській валюті. Зараз очікують, що дохідність цінних паперів США залишатиметься вищою, ніж в Китаї.

Одночасно значна зміна настроїв у центральних банках свідчить про переломний момент (принаймні у короткостроковій перспективі) у поступовій дедоларизації. Ця тенденція набирала обертів в останні роки у багатьох країнах. Зокрема, у OMFIF зазначено, що зростання попиту на долари та менше використання юаня – це ознаки того, що тенденція дедоларизації, принаймні, сповільнилася.

Повідомляють, що найвищий попит на долар в найближчі один або два роки прогнозується в країнах Центральної Азії, тоді як в Азії та Латинській Америці, ймовірно, збільшитимуться інвестиції в юани.