Чи схвалять у США пакет допомоги для України: експерти роз'яснили, як можуть відбуватися події.

  • 03.02.2024 09:15
  • 6 хвилин читання
Чи схвалять у США пакет допомоги для України: експерти роз'яснили, як можуть відбуватися події.

Актуально вкладення зі здоровим глуздом і найменшим ризиком: чому варто приділити увагу "нобелівським портфелям".

На якому етапі знаходяться переговори в США?

Економіст стверджує, що на даний момент, наскільки він розуміє, результатів ще не досягнуто. То є, на цей час немає схваленого законопроекту Сенатом. Хоча, зважаючи на інформацію в ЗМІ, здається, є певний прогрес і є надія, що найближчим часом це питання буде вирішено.

Пендзин зазначив, що додатково до цього, у висловлюваннях високопосадовців з адміністрації президента Джо Байдена, керівників Пентагону, представників НАТО та генерального директора Центрального розвідувального управління відмічається важливість прийняття рішення щодо України, яке відповідає стратегічним інтересам США.

Железняк повідомив, що за його інформацією, цей проект закону знаходиться на етапі внесення до Сенату, що є дуже сприятливою новиною для нас. За словами політика, головною проблемою є питання про погодження республіканців з будь-якими змінами, які стосуються кордону. У партії існує крило, яке виступає проти цих змін і активно підтримує Трампа, тому республіканцям зараз потрібно вирішити, якою стратегією вони керуватимуться у відношенні цього питання.

Загалом, законопроект щодо національної безпеки США містить положення про надання допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю. Тому всі ми є заручниками цієї ситуації, пояснив депутат. Він підкреслив, що експерти з обох політичних партій – республіканської і демократичної – прогнозують, що допомога буде надана невдовзі, проте наразі немає конкретних рішень.

Елемент, який впливає на Дональда Трампа

Олег Пендзин вбачає, що Трамп тепер є потенційним майбутнім кандидатом на посаду президента США і він повністю контролює Республіканську партію. У Сенаті зараз є достатньо сильний блок прихильників Трампа і його політики. Тому, на думку експерта, потрібно розуміти, що все, що відбувається наразі в Сенаті та Палаті представників з боку Республіканської партії, будь-яким чином мотивовано Трампом.

Ще один чинник впливу - початок передвиборчої кампанії у США. Економіст зазначив: "Все, що відбувається, відбувається в рамках цього". Також він виділив такі аспекти стосовно попереднього президента США:

  • Дональд Трамп - це людина, яка викликає багато розбіжностей. Але варто пригадати, що саме за його президентства "Джавеліни" були введені в українську армію.
  • Трамп, безумовно, є особою з високою емоційністю. І, за думкою економіста, не слід вважати, що в разі його перемоги на виборах Сполучені Штати Америки припинять надавати допомогу Україні.
  • Фахівець підкреслив, що просто потрібно усвідомлювати, що це вираз волі американського народу, і Україна буде жити з цим волевиявленням, згоджуватись і шукати компроміси та спільну мову з лідером країни.

Депутат Ярослав Железняк також вважає, що дуже ймовірно, що кандидатом на посаду президента США від Республіканської партії дійсно буде Дональд Трамп, оскільки це видно з останніх праймеріз. Щодо ухвалення рішення, зокрема щодо допомоги, заява Трампа значно ускладнює проголосування за зміни, які також передбачають надання понад 60 мільярдів доларів Україні. Політик вважає, що Трамп впливає на ситуацію. Крім того, як і в будь-якій політичній партії, її представники дуже орієнтуються на свого кандидата. Железняк також згадав про інші ризики, які можуть виникнути.

У яких напрямках можуть розвиватися події?

Олег Пендзин висловив своє оптимістичне ставлення щодо можливості отримати допомогу від США. Він також зазначив: "Так, хоч це не легко, з деякими труднощами і моментами, але допомога буде надана. В цьому я не сумніваюся".

Однак, на погляд народного обранця, на сьогодні можна виділити 4 основні сценарії подальшого розвитку подій. Два з них передбачають позитивні наслідки, а два - негативні.

  1. Все буде добре, проголосує Сенат США, проголосує Палата представників.
  2. Питання кордону та допомоги будуть розділені, і обидві палати просто проголосують за підтримку у певному обсязі. До речі, згідно з даними видання The Hill, Майк Джонсон вказав на такту можливість під час зустрічі з лідерами парламентів країн Балтії.
  3. Якщо Сенат проголосує, але це питання застрягне на рівні Палати представників.
  4. Існує ще й останній варіант, на жаль, який можливий - це, якщо нічого взагалі не станеться.