Ціна металу, який є ключовим для економіки, суттєво зросла з весни 2022 року.

  • 17.05.2024 12:15
  • 2 хвилини читання
Ціна металу, який є ключовим для економіки, суттєво зросла з весни 2022 року.

Підвищення цін на метал призводить до змін у сучасному світі. Це стосується як економічного, так і технологічного секторів.

Новий рекорд цін на мідь на ринку.

Під час торгів у середу, 15 травня, ціна міді на товарній біржі Нью-Йорка зросла до 5,02 долара за фунт, тоді як на Лондонській біржі ціна за тонну міді залишилася на рівні 10 185 доларів. Цей ріст цін спричинений такими факторами:

  • Розвиток центрів обробки даних;
  • Електрифікація світової економіки.

У цілому з початку року ціна на метал зросла на понад 27%, за даними MarketWatch. Експерти з Bank of America також передбачають, що попит на мідь від виробників електромобілів і транспортного сектора в цілому зросте приблизно на 5% у цьому році.

Також наголошують, що попит на мідь вважається показником економічного стану. Оскільки цей метал має важливе значення для екосистеми енергетичного переходу. Сировина знаходиться у критично важливому стані для виробництва електромобілів, електричних мереж та вітряних турбін і т.д.

У момент написання цього матеріалу, вартість міді коливається на рівні 4,9 долара за фунт, за даними CNBC. Метал показує позитивну динаміку на ринку. Тонна міді коштує 10 424 доларів, повідомляє LME.