Індія експортувала з Великої Британії 100 тонн золота і не має наміру зупинятися: для чого це роблять?

  • 31.05.2024 21:45
  • 3 хвилини читання
Індія експортувала з Великої Британії 100 тонн золота і не має наміру зупинятися: для чого це роблять?

У центрального банку Індії загалом є понад 822 тонни золота. З них приблизно 414 тонн зберігаються в Банку Англії та Банку міжнародних розрахунків (BIS).

Один з ключових показників фондової біржі у США може втратити 70% вартості, - заявив глава інвестиційного фонду.

Індія забрала з банку Англії тони золота.

У даний момент Індійський центробанк забрав із Великої Британії 100 тонн золота. Для виконання цієї мети довелося провести досить серйозну підготовку. Зокрема, розглядалися такі кроки:

  • По-перше, центральний банк Індії звільнив ввіз металу від митних зборів, проте не від імпортного податку, оскільки він розподіляється між різними штатами.
  • Для цієї мети було виділено спеціальний літак з додатковими заходами безпеки.

Індія планує незабаром перевезти ще 100 тисяч тонн золота з Британії на свою територію. За даними Times of India, ця операція дозволить центральному банку заощадити кошти на послугах Банку Англії.

Золото та центробанки - зв'язок, який важливий для стабільності фінансової системи. У центробанках зазвичай зберігаються великі запаси золота, що дозволяє їм забезпечувати валютні резерви та здійснювати операції на міжнародному ринку. Золото є важливим активом для центробанків, оскільки воно є універсально прийнятим засобом платежу та довірою в стабільність.

Нагадаємо, що останніми роками світові центробанки значно збільшили обсяги закупівлі золота. Регулятори навіть поставили кілька рекордів. Наприклад, у січні 2024 року центробанки придбали удвічі більше коштовного металу, ніж у грудні. Також відзначають, що зростання триває вже 8 місяців поспіль, згідно з висновками аналітиків WGC.

У цьому році центральний банк Монголії також підняв ставку на золото, збільшивши обсяги покупки цього дорогоцінного металу. Представники банку заявили, що це один із способів забезпечення економічної стабільності країни за допомогою поступового зростання валютних резервів.

Також, у Китаї як національний банк, так і звичайні громадяни активно інвестують у золото через економічні труднощі та знецінення юаня. Навіть за цим показником Китай випередив Індію.