Інвестори, які прогнозували кризу 2008 року, вклали свої кошти у актив з численними досягненнями.

  • 20.05.2024 12:30
  • 3 хвилини читання
Інвестори, які прогнозували кризу 2008 року, вклали свої кошти у актив з численними досягненнями.

Нагадаємо, що з початку 2024 року вартість золота зросла на понад 18%, згідно з інформацією MarketWatch. Навіть більше, дорогоцінний метал досяг нового історичного максимуму на ринку – 2450,07 долара за унцію.

Інвестори, які передбачають кризу 2008 року, вкладають гроші у золото.

Зокрема, інвестор Майкл Беррі у першому кварталі вклав гроші у траст, який тримає практично всі свої активи у фізичних золотих злитках. Згідно з останніми даними, на кінець березня його ставку оцінювали у 7,6 мільйона доларів.

(function() { "use strict"; window.addEventListener("message", function(event) { if (typeof event.data["datawrapper-height"] !== 'undefined') { var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for (var key in event.data["datawrapper-height"]) { for (var i = 0; i < iframes.length; i++) { if (iframes[i].contentWindow === event.source) { var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } }); })();

Для Беррі купівля золота є дуже несподіваним кроком, оскільки його відомість полягає в "вибиранні" недорогих акцій на ринку. Наприклад, інвестор звернув увагу на акції GameStop задовго до того, як вони стали популярним мемом. Також варто зазначити, що нещодавно ці акції подорожчали на понад 80%, і торги кілька разів припинялись через велику волатильність.

Окрім Беррі, увагу на золото та інші дорогоцінні метали звернув інвестор Джон Полсон. Його інвестиційна компанія вказала у звіті низку компаній, які пов'язані з видобутком золота. У 2021 році інвестор передбачив, що Федеральний резерв США підніме процентну ставку через інфляцію.

Польсон стверджував, що подвійний удар - збільшення попиту та обмежена пропозиція - призведе до різкого зростання вартості металу. На той час ціна дорогоцінного металу коливалася на рівні 1800 доларів за унцію. Його прогноз виявився дуже точним.