Історична подія: у Британії були початково введені у обіг банкноти з зображенням Чарльза II, перші такі зображення.

  • 05.06.2024 16:00
  • 2 хвилини читання
Історична подія: у Британії були початково введені у обіг банкноти з зображенням Чарльза II, перші такі зображення.

Банкноти з портретом Чарльза III будуть введені в обіг поступово. Таким чином, планується повільно замінювати банкноти з зображенням Єлизавети II, яка померла у вересні 2022 року, по мірі їх зношення. Водночас відзначають, що це буде не швидко, оскільки вони виготовлені з гнучкого пластику.

У Великій Британії введено в обіг банкноти з оновленим дизайном.

Керівник Банку Англії Ендрю Бейлі висловився про те, що це дійсно історична подія. Це перше зміну портрету монарха на банкнотах національної валюти здійснюють у Великій Британії.

Король Чарльз III став другим монархом, чиїм портрет з'явився на банкнотах. Цю традицію почали у 1960 році, коли Єлизавета II вже була на троні вже 8 років.

Цікавості про свіжі банкноти

Важливо зауважити, що перші грошові купюри з візиткою Чарльза III були надруковані вже у 2023 році. Ці купюри не було введено в обіг, оскільки чекали завершення процесу перенастроювання автоматів, які приймають готівку.

Банк Англії почав випускати в обіг банкноти з зображенням монарха. Фото: Банк Англії.

Більше того, новий дизайн банкнот створювали з урахуванням вказівок Королівського двору. У цьому процесі їм важливо було зменшити екологічні та фінансові наслідки нововведень. Давно відомо, що Чарльз III активно підтримує сталий розвиток та збереження природи.