Лідируючі корпорації світу виплатили найбільші дивіденди в історії.

  • 27.05.2024 13:15
  • 3 хвилини читання
Лідируючі корпорації світу виплатили найбільші дивіденди в історії.

Загальна сума дивідендів від світових компаній за квартал зросла на 2,4% у порівнянні з таким же періодом минулого року. Цей показник досягнув рекордних 339,2 мільярда доларів за даними дослідження британської компанії Janus Henderson Investors.

7 простих правил, які допоможуть кожному заощаджувати кошти, варто уважно розглянути.

Компанії виплатили найбільші дивіденди в своїй історії.

Компанії з США стали лідерами у зростанні виплат дивідендів, оскільки вони мають достатньо коштів і готові поділитися ними з акціонерами. За період з січня по березень сума виплат дивідендів збільшилася на 7% до 164,3 мільярда доларів, що є історичним максимумом для американських компаній. Серед таких компаній можна відзначити: [назви компаній].

  • Корпорація Microsoft.
  • Компанія "Епл Інк" - американська технологічна компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві електронної техніки, програмного забезпечення та онлайн-сервісів.
  • JPMorgan Chase & Co. - це американська фінансова компанія, яка надає послуги банкінгу та фінансовим організаціям.
  • Chevron Corp. - американська міжнародна енергетична компанія, одна з найбільших у світі.
  • Компанія Джонсон та Джонсон;
  • Компанія Verizon Communications.

Крім цього, список компаній, які виплачують дивіденди, збільшився, оскільки таку практику впровадили у Meta та T-Mobile. При цьому у Walt Disney Co. оголосили про відновлення виплат піврічних дивідендів. Нагадаємо, що у 2020 році компанія призупинила виплату дивідендів внаслідок пандемії коронавірусу.

У першому кварталі найбільші дивіденди у світі виплатили європейські фармацевтичні гіганти Novartis і Roche. Novartis виплатив 8,6 мільярда доларів, а Roche - 7,6 мільярда доларів. Тим часом американські компанії Microsoft і Apple, які були лідерами за цим показником у 2023 році, тепер опустилися на четверте та восьме місця відповідно.

Китайський гігант Alibaba вперше потрапив до рейтингу Janus Henderson. Компанія виплатила понад 2,6 мільярда доларів у вигляді дивідендів. Експерти прогнозують, що до 2024 року загальна сума виплачених дивідендів зросте на 5% і сягне рекордних 1,72 трильйона доларів.