На зустрічі G20 виникла ідея впровадження глобального податку на мільярдерів. Проте американська сторона виступила проти цієї пропозиції.

  • 22.05.2024 10:30
  • 2 хвилини читання
На зустрічі G20 виникла ідея впровадження глобального податку на мільярдерів. Проте американська сторона виступила проти цієї пропозиції.

Зокрема, у Бразилії закликають створити таку систему, яка змусить багатіїв платити більше податків, а не уникати їх шляхом декларування прибутків в офшорних зонах.

Увага США спричинила значний спад на ринку нафти.

Нова стратегія оподаткування багатіїв

Поряд з міністрами фінансів Бразилії та Франції, чиновники з Іспанії, Німеччини та Південної Африки розглядали план, за яким мільярдери будуть сплачувати податки у розмірі не менше 2% від їхнього загального статку щороку.

Основна мета полягає в тому, щоб країни отримували більше податків. Ще один важливий аспект - зменшення різниці в доходах, яка стрімко зросла за останнє десятиліття. Загалом можна сказати, що нова ініціатива є своєрідним "повторенням" мінімального корпоративного податку, прийнятого країнами G20 у 2021 році.

Відповідь американського уряду

Події наступного тижня: глава Міністерства фінансів США Джанет Єллен зустрінеться з колегами з сім'ї країн G7 для обговорення податкових питань.

Повідомлено, що Єллен не підтримає ініціативу Бразилії, оскільки це не відповідає позиції США. За словами чиновниці, в США підтримують прогресивне оподаткування і не готові підтримувати створення та впровадження "якогось загального глобального механізму оподаткування мільярдерів з перерозподілом доходів".