Національний банк Туреччини здійснить додаткові кроки для допомоги лірі.

  • 30.01.2024 15:17
  • 2 хвилини читання
Національний банк Туреччини здійснить додаткові кроки для допомоги лірі.

До яких заходів вдається Національний банк України?

Національний банк підвищив вартість зберігання депозитів у твердій валюті для комерційних банків і спростив вимоги щодо обов'язкових резервів за деякими валютними рахунками, що входять до державної програми підтримки ліри.

Також ознайомтесь з тим, що турецька ліра знову знизилася до історичного мінімуму.

Політики планують прийняти додаткові заходи, які б стимулювали громадян до заощаджень в національній валюті. Мета таких заходів - забезпечити ефективну передачу відсотків в економіку після завершення процесу посилення монетарної політики минулого тижня, коли базова ставка була підвищена до 45%.

Українські банки тепер мають зберігати більшу суму грошей для депозитів та фондів, що номіновані в іноземній валюті. Про це повідомив Національний банк на своєму вебсайті. Крім існуючих правил про обов'язкові резерви, була збільшена додаткова ставка для цих рахунків, яка повинна бути підтримана в турецьких лірах, удвічі до 8%.

Надмір лір

Надмірна ліквідність в Туреччині зростає через зусилля центрального банку щодо поповнення міжнародних резервів та потреби відшкодувати збитки забезпеченими від валютних ризиків депозитами, що вивільняє сотні мільярдів лір у економіку.

Очікується, що Національний банк перейде до більш активних заходів для знищення надлишку лір, включаючи можливу емісію більш ліквідних векселів вперше з 2007 року.