Підсанкційний Михайло Фрідман вимагає від Люксембургу майже 16 мільярдів доларів, - повідомляють ЗМІ.

  • 22.05.2024 12:16
  • 2 хвилини читання
Підсанкційний Михайло Фрідман вимагає від Люксембургу майже 16 мільярдів доларів, - повідомляють ЗМІ.

Михайло Фрідман звернувся до уряду Люксембургу з пропозицією почати мирні переговори щодо виплати йому компенсації у розмірі 15,8 мільярда доларів. Зазначається, що адвокати підсанкційного олігарха відправили відповідний запит ще в лютому.

Фрідман вимагає фінансову компенсацію від Люксембургської держави.

Основним обґрунтуванням для такої пропозиції є те, що Люксембург заморозив активи Фрідмана в рамках санкцій Європейського Союзу. Російському олігарху здається, що це було зроблено Люксембургом незаконно. Влада цієї європейської країни поки що не дала відповіді Михайлу Фрідману.

Олігарх із Росії прагне отримати компенсацію у розмірі 15,8 мільярда доларів за свої заморожені активи. Зазначають, що це лише приблизна цифра, оскільки він не може знайти в ЄС експертів, які згодні зробити професійну оцінку активів. Крім того, компаніям з Люксембургу заборонено надавати Фрідману фінансову інформацію.

Михайло Фрідман заявив, що Люксембург, заморожуючи його активи, порушив двосторонній інвестиційний договір 1989 року між Бельгією і Люксембургом з одного боку, та Радянським Союзом (і Росією як його правонаступницею) з іншого.