Ринок чекає на нові сигнали від провідних виробників нафти: як змінилися ціни.

  • 27.05.2024 10:00
  • 3 хвилини читання
Ринок чекає на нові сигнали від провідних виробників нафти: як змінилися ціни.

Динаміка на ринку нафти залежить від багатьох чинників. Одним з найважливіших факторів є попит і пропозиція на нафту. Крім того, ціни нафти можуть бути вплинуті політичними подіями, економічними чинниками, а також природними катастрофами. Також, важливу роль в цьому процесі відіграє поведінка та рішення країн - виробників нафти. Всі ці чинники разом впливають на динаміку нафтового ринку.

У понеділок, 27 травня, ситуація на ринку нафти стабілізувалась, оскільки очікується зустріч ОПЕК+, запланована на 2 червня. На цьому зібранні, ведучі країни-виробники нафти, як очікується, обговорять питання збереження добровільного скорочення видобутку сировини до кінця року, згідно з даними Reuters.

Цікаво, Національний банк України планує обмежити перекази між картками. Що це означає для українців і на що вони повинні бути готові?

Нагадаємо, що в квітні Росія не вдалося виконати квоту ОПЕК+ з обсягами видобутку нафти, перевищивши цей показник.

За даними Bloomberg, нинішні ціни на нафту стоють на такому рівні:

  • Ф'ючерси на нафту марки Брент торгуються за 82,30 долара за барель (+ 0,22%)
  • Фьючерси на нафту марки WTI продаються по ціні 77,97 долара за барель (зростання на 0,32%).

Вартість нафти зазнала змін.

Ціни липневих контрактів на нафту Brent зросли на 24 центи на початку торгівельного дня, досягнувши рівень 82,36 долара за барель. Серпневі ф'ючерси на нафту також піднялись на 29 центів і торгуються за 82,13 долара за барель.

Тим часом ціна на нафту West Texas Intermediate зросла на 28 центів. Американська нафта, відома також як WTI, тепер коштує 78 доларів за барель.

Нагадаємо, що минулий тиждень нафта марки Brent завершила зі зниженням на рівні 2%, тоді як для WTI зафіксували падіння приблизно на 3%. Цьому сприяла інформація, що серед чиновників Федерального резерву є ті, які готові ще більше посилити грошову політику, якщо вважатимуть, що це необхідно для контролю за стійкістю інфляції.