Росія не виконала свої обіцянки перед ОПЕК+, і експерти почали обговорювати важливий сигнал.

  • 24.05.2024 14:46
  • 3 хвилини читання
Росія не виконала свої обіцянки перед ОПЕК+, і експерти почали обговорювати важливий сигнал.

У Міністерстві енергетики Росії прокоментували ситуацію з видобуванням нафти, повідомивши, що у квітні країна перевищила свою квоту в ОПЕК+ за цим показником.

Після обвалу до багатомісячних мінімумів, нафта варта уваги збирається завершити тиждень.

Росія порушила свої зобов'язання перед ОПЕК+.

У російському Міненерго заявили, що перевищення квоти у квітні пов'язане з "технічними особливостями скорочення видобутку на значну величину". Проте аналітики та галузеві джерела вважають, що це може бути сигналом проблем Москви щодо обмеження обсягів видобування сировини.

Росія, Саудівська Аравія та деякі інші країни-члени ОПЕК+ ухвалили рішення зменшити видобуток нафти ще більше, ніж вже узгоджено раніше. Головна мета цього кроку - підтримати ціни на ринку нафти, оскільки продаж сировини є ключовим джерелом доходів для їхніх бюджетів.

За даними Bloomberg, актуальні ціни на нафту зафіксувалися на цих рівнях.

  • Нафтові фьючерси марки Брент торгуються за ціною 81,83 долара за барель (+ 0,58%)
  • На біржі торгують контрактами WTI за 77,50 долара за барель (+ 0,82%).

У ОПЕК вважають, що в квітні Росія успішно зменшила своє нафтовидобуток на 154 тисячі барелів на добу порівняно з березнем до 9,29 мільйона барелів на добу. В цілому за перший квартал 2024 року видобуток нафти в Росії оцінювали у 9,42 мільйона барелів на добу.

Що говорять фахівці.

Однією з головних причин провалу планів Росії у квітні, за словами незалежного аналітика Олексія Кокіна, було те, що протягом цього місяця майже 75% всіх запланованих скорочень видобутку, необхідних на другий квартал 2024 року, було здійснено. Він вказав, що просто неможливо так швидко зменшити обсяг видобутку.

Замість цього він зазначив, що надлишок обсягів може бути пов'язаний з управлінням родовищами. Він пояснив, що нафтові залізоруди не можна просто "вимкнути", не пошкодивши їхні виробничі потужності.

У той час як російські компанії заявили, що складнощі зі зменшенням обсягів видобування пов'язані з досить складним механізмом цього процесу. Зокрема, йдеться про високий тиск у нафтових свердловинах.