Росія та Саудівська Аравія готові на компроміси: як це відобразилось на цінах на нафту

  • 07.06.2024 09:15
  • 2 хвилини читання
Росія та Саудівська Аравія готові на компроміси: як це відобразилось на цінах на нафту

Посіла нафта завжди була основним показником економічної ситуації в світі. Її вартість залежить від багатьох факторів, включаючи політичну ситуацію, попит і пропозицію на ринку, а також геополітичні події. За останні кілька років вартість нафти суттєво коливалася. Наприклад, в 2014 році ціна на нафту була надзвичайно високою, але в 2016 році вона різко впала. Зараз вартість нафти поступово зростає, але все ще залишається нестійкою. Тому важливо слідкувати за ринковими тенденціями і робити прогнози з метою успішних інвестицій.

У п'ятницю, 7 червня, ціна на нафту марки Брент знизилася на 11 центів або на 0,1%. Вона торгувалася на рівні 79,76 долара за барель.

Увага варта скільки залишилось нафти в надрах Землі та які тенденції прогнозуються.

Піднялися ціни на ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate на 13 центів, що становить 0,2%. Американська нафта, відома як WTI, тепер коштує 75,68 долара за барель. Про це повідомляє Reuters.

За даними Bloomberg, поточні ціни на нафту зафіксувалися на наступних рівнях:

  • Ф'ючерси нафти марки Брент торгуються за ціною 79,73 долара за барель, що є на 0,18% менше.
  • Фьючерси на нафту марки WTI продаються за 75,43 долара за барель, зниженням на 0,16%.

Які чинники мають вплив на ринок нафти?

В п'ятницю ситуація на ринку нафти стабілізувалась, оскільки члени ОПЕК+ Саудівська Аравія і Росія заявили, що готові призупинити свою політику зменшення пропозиції або повернути назад збільшення видобутку нафти. Проте нафта продовжує втрачати позиції на ринку третій тиждень поспіль через занепокоєння щодо попиту.