Розмова йде про сотні тисяч доларів: хакери виявили, яка вартість іранських "Шахедів".

  • 06.02.2024 16:16
  • 2 хвилини читання
Розмова йде про сотні тисяч доларів: хакери виявили, яка вартість іранських "Шахедів".

Хакерська група взломала поштові сервіси іранської компанії IRGC Sahara Thunder, яка належить Корпусу сил ісламської революції. Зазначається, що ця компанія, насправді, фіктивна і використовується для нелегального збуту російського озброєння.

Актуально Від кави до кока-коли: як заробити капітал на улюблених напоях.

Іранські "Шахеди" стали об'єктом дослідження хакерів, які цікавилися їхньою ціною.

На серверах IRGC Sahara Thunder знайшли інформацію про виробництво ударних безпілотників Shahed-136, які Росія придбала. У документах, які стосуються цих безпілотників для Росії, вказано спеціальний шифр "моторний човен типу Dolphin 632". Вони зазначили, що ці безпілотники коштують певну суму, а також описали подробиці переговорів між сторонами.

  • Спочатку Іран заявив ціну за "Шахеди" у 23 мільйони рублів або 375 тисяч доларів за одиницю.
  • Проте під час переговорів сторони домовилися про такі ціни: якщо замінити партію на 6000 одиниць, то вартість одного безпілотника складатиме 12 мільйонів рублів (193 тисячі доларів). Однак, при замовленні 2000 безпілотників ціна збільшиться до 18 мільйонів рублів (290 тисяч доларів).

Повідомляється, що принаймні частка операцій та платежів між Росією та Іраном здійснюються в золоті. Зокрема, в лютому 2023 року компанія "Алабуга Машинери" передала іранській фірмі Sahara Thunder понад 2 мільйони грамів золота у формі злитків як оплату за послуги та товари.

Запам'ятаємо, що наприкінці 2023 року Іран та Росія підписали значиму угоду, в рамках якої ці країни будуть використовувати свої національні валюти під час здійснення торгівлі та відмовлятися від використання долара США.