Ситуація стає критичною: вся нафтова промисловість Росії втрачає прибутковість.

  • 24.05.2024 18:45
  • 5 хвилин читання
Ситуація стає критичною: вся нафтова промисловість Росії втрачає прибутковість.

Також слід звернути увагу на Подвійний удар: напади на російські НПЗ перейшли на новий рівень.

Тіньовий флот Росії - це секретна морська сила, яка використовується для здійснення неконтрольованих операцій на світових морях.

За висловами Ліпсіца, якщо Фінляндія реалізує свою ініціативу, це не буде вважатися агресією проти Росії, оскільки флот не є російським. Отже, Росія не матиме підстав для претензій. Такий крок від Фінляндії важливий, оскільки кораблі є застарілими і загрожують екології. Це питання вже порушувалося раніше, і Європейський союз просив Данію заблокувати протоки для схожих кораблів, але вона не виконала цього.

Зараз ситуація стала серйознішою, оскільки Фінляндія приєдналася до НАТО, і її "голос на міжнародній арені" змінився, – відзначив доктор економічних наук.

За думкою Ліпсіца, щоб здійснити план Фінляндії, буде необхідно задіяти судна, які не пропускатимуть російські кораблі, або ж перекривати вхід до проток.

Якщо ідею фінського порту вдасться реалізувати на практиці, це буде серйозним ударом по російській економіці, оскільки третина російського нафтового експорту йде через порти на Балтійському морі. Новоросійський порт є ненадійним, тому експорт нафти залишається через Схід Росії, де її потрібно ще довозити.

Негативна ситуація в економіці Росії

Ліпсіц вказав, що Росія зазнає втрат у розмірі 30-40 мільярдів доларів зі свого бюджету, що становить кризову ситуацію для російської нафтової промисловості.

Зараз російський бюджет вижимає всі гроші з нафтової промисловості, щоб закрити фінансові прогалини військового фінансування, - зауважив доктор економічних наук.

Саме тому видобуток нафти може бути невигідним. Видобуток нафти в Росії щороку стає все дорожчим.

Чи у Росії є інші варіанти?

Ліпсіц повідомив, що немає країн, які залежать від російської нафти, яку б постачали морськими шляхами. Тим часом Росія вирішила побудувати залізницю для транспортування нафти до Пакистану, який є ворогом Індії. Якщо росіяни розпочнуть постачати туди нафту, Індія перестане її купувати.

Жодних великих покупців, окрім Саудівської Аравії та інших арабських країн, де ситуація з нафтою та газом є дуже доброю, немає. Тому немає альтернативи, - зауважив доктор економічних наук.

Що відбудеться з російською нафтою у майбутньому

У Росії є стільки нафти, як навіть за словами Ліпсіца, не потрібно. Вся економіка Росії ґрунтується на експорті, що завжди "годував" країну-агресорку та приносив їй багатство.

Путін успішно перервав постачання нафти в Європу. Тому економічна ситуація в Росії є дуже складною та безнадійною, – заявив доктор економічних наук.

  • Починаючи з жовтня минулого року, десятки суден з російською нафтою все ще перебувають під санкціями через порушення обмежень ціни. Раніше критикували санкції, які були накладені на російську нафту, за їх ''бездіяльність''. Проте виявилося, що введення обмежень проти конкретних російських суден дійсно працює і санкції стають ефективними.
  • У Міністерстві енергетики Росії повідомили, що в квітні країна перевищила свою квоту в ОПЕК+ за показником видобування нафти. Там заявили, що перевищення квоти у квітні було пов'язане з "технічними особливостями скорочення видобутку на значну величину". Водночас аналітики та галузеві джерела вважають, що це може бути сигналом про те, що Москва має проблеми з обмеженням обсягів видобування сировини.
  • У 2024 році російський бюджет отримав 4,157 трильйона рублів за чотири місяці, завдяки доходам від нафти та газу. Значне збільшення доходів пояснюється високими цінами на нафту та використанням коштів з "Фонду національного добробуту" для покриття нестачі прибутків.