Скільки нафти залишається в недрах Землі і які тенденції передбачаються?

  • 05.06.2024 08:15
  • 3 хвилини читання
Скільки нафти залишається в недрах Землі і які тенденції передбачаються?

Взагалі, почали добувати нафту з недр Землі, щоб в подальшому створювати пластик, бензин, асфальт та багато інших продуктів близько 165 років тому. Тоді як сировину накопичувалася сотні мільйони років.

Під час видобутку нафти швидкість вибуття перевищує швидкість її відновлення.

Резерви нафти у глибинах Землі

По-перше, науковці стверджують, що запаси нафти на Землі ніколи не закінчаться. Серед основних причин є те, що багато родовищ чорного золота розташовані в недоступних для видобутку місцях. Зокрема, йдеться про вуглеводневі ресурси в недрах Антарктиди. Крім того, деякі запаси нафти знаходяться настільки глибоко, що навіть не можна визначити їх обсяги, не то щоб розпочинати говорити про їх видобуток.

По-друге, фахівці вважають, що на планеті залишилося приблизно 1,6 трильйона барелів нафти, яку можна видобути. Також існують родовища нафти, які ще не були виявлені. Отже, цей ресурс можливо буде видобувати. За оцінками, у світі ще залишилося приблизно 565 мільярдів барелів такої нафти.

Скільки років ще залишилось світу видобувати нафту?

Більше 10 років тому експерти нафтової галузі прогнозували, що наявних запасів нафти, які можна видобути, вистачить приблизно на 50 років постійного видобутку. Цей прогноз залишається майже незмінним до цього часу, оскільки проведені розрахунки не показали значної зміни в цьому показнику.

  • Кількість років до вичерпання нафти дорівнює наразі відомим запасам, які поділені на річне споживання.

Проте оцінка відкритих запасів нафти зросла. Геологи постійно відкривають нові родовища, при цьому кількість нафти, яка залишилася в землі, залишається приблизно такою ж самою, оскільки видобута нафта витрачається з такою ж швидкістю, як і її використання. Вчені вважають, що ця рівновага буде скоро порушена.

З іншого боку, експерти передбачають, що в найближчому майбутньому попит на нафту зазнає істотних змін. Зокрема, цьому сприятиме перехід на електромобілі. У 2023 році Міжнародне енергетичне агентство оголосило, що споживання нафти досягне піку до 2030 року, а потім почне зменшуватись. Це дає змогу припустити, що запасів нафти вистачить на значно більший строк, ніж 50 років.