Скільки ж українців взагалі не мають ніяких накопичень і не заощаджують на "чорний день"?

  • 06.06.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Скільки ж українців взагалі не мають ніяких накопичень і не заощаджують на "чорний день"?

У опитуванні взяли участь 30 тисяч осіб. Респонденти відповідали на запитання про те, чи можуть вони відкладати гроші та які методи збереження заощаджень вони вважають найкращими.

Біткоїн може встановити новий історичний рекорд і вартий уваги.

Чи можуть українці заощаджувати гроші?

Більшість опитаних заявили, що не відкладають кошти під час війни. Це стосується 56% учасників опитування. Із них 16% заявили, що втратили можливість відкладати гроші. Тим часом 21% опитаних зазначили, що не мали заощаджень ще до початку війни.

З іншого боку, 12% опитаних заявили, що вони відкладають гроші з кожної зарплати, у той час як майже третина опитаних (32%) вдається робити це періодично.

Українці зберігають гроші в банках, касах, сховищах, кишенях, скринях, банківських картках та електронних гаманцях.

У опитуванні було виявлено, що 53% респондентів зберігають свої накопичення у готівці, яку тримають вдома. Ще 10% учасників опитування віддають перевагу банківським рахункам, а 5% зазначили, що мають відкриті депозити.

Тільки 2% українців зберігають гроші у криптовалюті. Крім того, по 1% опитаних віддають перевагу облігаціям, акціям, дорогоцінним металам або інвестиціям у нерухомість. 14% респондентів зізналися, що комбінують кілька варіантів для накопичень. В свою чергу, 13% вибрали відповідь "інше".