Сполучені Штати Америки є найбільшим виробником нафти в світі: чи можливо знімати американців з трону?

  • 12.03.2024 10:16
  • 2 хвилини читання
Сполучені Штати Америки є найбільшим виробником нафти в світі: чи можливо знімати американців з трону?

Сполучені Штати є ведучою країною у цьому рейтингу вже шостий рік поспіль. Крім цього, Управління енергетичної інформації (EIA) вказує, що малоймовірно, що яка-небудь інша країна зможе перевершити американський рекорд у найближчому майбутньому.

Сполучені Штати знову стали лідером у видобутку нафти.

У середньому в США щодня видобувають рекордні 12,9 мільйонів барелів на день. Цього ж місяця країна досягла нового рекорду за видобутком сировини - понад 13,3 мільйонів барелів на добу.

До п'ятірки лідерів за обсягами видобування нафти також входять такі країни:

  • Росія видобуває 10,1 мільйонів барелів нафти щоденно.
  • На даний момент Саудівська Аравія видобуває 9,7 мільйона барелів нафти щоденно.
  • Канада видобуває 4,6 мільйона барелів нафти щоденно.
  • Ірак щодня видобуває 4,3 мільйона барелів нафти.

Як змінювалася ситуація з видобутком нафти в США?

За офіційною статистикою, щорічний видобуток сирої нафти в США стабілізувався після досягнення пікового рівня у 9,6 мільйона барелів на добу у 1970 році. Протягом наступних десятиліть обсяги видобування нафти поступово зменшувалися, а максимальний спад був зафіксований у 2008 році на рівні 5 мільйонів барелів на добу.

У 2009 році ситуація змінилася, оскільки виробники все частіше почали використовувати методи гідророзриву пласта та горизонтального буріння. З того часу обсяги видобутку нафти продовжують зростати.

Значні зміни у цій галузі були зафіксовані лише під час пандемії коронавірусу у 2020-2021 роках. Проблема полягає у тому, що попит на сировину зменшився, а ціни на неї впали через економічні наслідки COVID-19.