Сполучені Штати Америки спричинили неспокій на нафтовому ринку: як змінилися ціни протягом тижня.

  • 12.05.2024 22:15
  • 2 хвилини читання
Сполучені Штати Америки спричинили неспокій на нафтовому ринку: як змінилися ціни протягом тижня.

Протягом тижня ціни на нафту зазнали змін.

Стандартні види нафти завершили останній тиждень з різними тенденціями. Крім того, на п'ятничних торгах були зафіксовані стрімкі зміни курсів: на початку дня нафта подорожчала, але закінчилася зниженням.

За даними Reuters, ціна на нафту марки Brent протягом тижня скоротилася на 0,2%, тоді як ціна на нафту марки WTI зросла на 0,2%.

Згідно з інформацією від Bloomberg, ціни на нафту завершили торгову сесію на наступних рівнях:

  • Ф'ючерси на нафту марки Brent торгуються за 82,79 долара за барель і знизились на 1,30%.
  • Ф'ючерси на нафту марки WTI продаються за ціною 78,26 долара за барель (- 1,26%).

Найбільш важливі чинники впливу

На нафтовий ринок вплинуло кілька американських факторів одночасно. По-перше, представники Федеральної резервної системи США заявили, що їхня грошова політика може бути недостатньо жорсткою для потрібного зниження інфляції.

Крім того, вони відзначили, що ставка на високому рівні може бути утримана довше. Це може негативно позначитися на попиті на нафту, оскільки високі відсоткові ставки зазвичай призводять до зниження економічної активності.

На фоні сигналів від центробанку долар США посилив свої позиції на ринку. Це призводить до зростання ціни на нафту для покупців, які розраховують у інших валютах. З іншого боку, ціни на сировину підтримуються новинами про збільшення запасів палива в США перед початком активного автомобільного сезону в країні. Також на ринку спостерігають за розвитком ситуації на Близькому Сході та обстрілами українською стороною російської нафтової інфраструктури.