Уетеран Волл-стріт передбачає занепад долара США і вказує основних конкурентів цієї валюти.

  • 07.02.2024 13:32
  • 3 хвилини читання
Уетеран Волл-стріт передбачає занепад долара США і вказує основних конкурентів цієї валюти.

Дік Бове оголосив, що епоха домінування долара наближається до кінця. Цікаво, що саме він виявився серед інвесторів, які першими виявили проблеми у нерухомості США. Наприклад, ще в 2005 році Бове попередив про небезпеку "порохової бочки", яка внаслідок призвела до краху декількох банків і світової фінансової кризи. У поточній ситуації стратег назвав головними конкурентами американської валюти китайський юань та криптовалюти.

Цікаво про різні напої: як збагатіти на улюбленій чашці кави або склянці кока-коли.

Учасник Волл-стріт передбачає зниження популярності американського долара.

Фінансовий стратег, який цього року завершив свою кар'єру, вважає, що Китай стане першою економікою світу, випередивши США. Бове звинувачує у цьому аутсорсинг американських компаній. Зазначається, що такий тренд дає можливість іншим країнам отримати більше контролю над світовим виробництвом, міжнародною економікою та глобальними фінансовими потоками.

Також він зазначив, що у зв’язку зі зменшенням впливу долара США, прогалину можуть заповнити криптовалюти, наприклад, біткойн. На момент написання цього матеріалу, один біткойн коштує приблизно 43 тисячі доларів. Загальна ринкова вартість цієї цифрової валюти складає 844,6 мільярда доларів за даними CoinMarketCap.

Після введення США санкцій проти Росії у зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року, тренд на дедоларизацію почав набирати нових обертів. Країни від Бразилії та Аргентини до Індії й Бангладешу активно розглядають можливість використання інших валют та активів для міжнародної торгівлі та платежів. Китайський юань та біткойн є серед опцій, які розглядаються.

Бове також помітив, що аналітики, які не передбачають падіння долара - це просто "ченці, що помоляться грошам" і не бажають "кусати руку", яка годує їх. Ми говоримо про традиційну фінансову систему. Нагадаємо, що легендарний інвестор і мільярдер Воррен Баффет впевнений, що наступні кілька десятиліть нічого не загрожує статусу долара у світі.