Українці вклали у державу понад 1 трильйон гривень: в Міністерстві фінансів виявлені важливі подробиці.

  • 23.05.2024 10:45
  • 2 хвилини читання
Українці вклали у державу понад 1 трильйон гривень: в Міністерстві фінансів виявлені важливі подробиці.

У Міністерстві фінансів пояснили, що інвестиції в облігації (ОВДП) тепер є другим найбільшим джерелом фінансування державного бюджету України після міжнародної допомоги.

Зауважте, що Сполучені Штати Америки продовжують провокувати знецінення нафти.

Інвестиції українців у облігації внутрішньої державної позики зросли.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії звичайні українці, бізнеси, включаючи банки, придбали цінних паперів на суму понад 1 трильйон гривень.

За словами голови Міністерства фінансів Сергія Марченка, ці кошти дозволили профінансувати "понад 200 днів нашої оборони та захисту, що відповідає 15% ВВП України у 2023 році". У Мінфіні підкреслили, що ці гроші відіграли важливу роль у забезпеченні фінансової стабільності в Україні, яка перебуває у військовому конфлікті.

У відомстві повідомили, що на сьогодні у обігу перебуває ОВДП на суму понад 1,6 трильйона гривень. З них на комерційні банки припадає 42,2%, на НБУ – 41,5%, юридичних осіб – 10%, фізичних осіб – 3,8%, нерезидентів – 2,4%, територіальних громад – 0,1%.

Українці вклали понад 1 трильйон гривень у державні облігації - інфографіка Мінфін.

Крім цього, зафіксовано збільшення інтересу до облігацій внутрішніх державних позик з боку українських громадян та підприємств. Наприклад, вклади фізичних осіб з 2016 року зросли близько в 600 разів, а з 24 лютого 2022 року - понад 2,4 раза. У той час як інвестиції юридичних осіб в облігації внутрішніх державних позик зросли в 7 разів з 2016 року та в 2 рази з початку повномасштабної агресії Росії.