Ускладнення імпорту російської нафти: на що спрямовується "Велика сімка"

  • 06.02.2024 14:17
  • 3 хвилини читання
Ускладнення імпорту російської нафти: на що спрямовується "Велика сімка"

Що станеться з російською нафтою

Країни G7 разом з Японією планують провести нові переговори. 20 лютого ці країни планують посилити правила щодо встановлення максимальних цін на імпорт нафти з Росії.

Також слід зазначити, що китайські владні органи докладають зусиль, щоб врятувати фондовий ринок. Ці зусилля пов'язані зі залученням Сі Цзіньпіна.

Наразі, обмеження все ще у силі, але вони менш жорсткі. Зокрема, страхові компанії та перевізники повинні мати загальну документацію, яка підтверджує межу ціни на увесь період транспортування або страхування.

Якщо буде зроблено нове рішення, правила зазнають змін. У такому разі, перевізникам буде необхідно отримувати спеціальний документ на кожен вантаж.

Посилення правил має бути затверджене представниками не лише країн G7, а також членами Європейського Союзу та урядів Австралії. Слово в основному питанні також висловить уряд Японії.

Які санкції були застосовані до російської нафти?

У минулому, країни G7, ЄС та Австралія встановили максимальну ціну на російську нафту. Сировина, що транспортується морським шляхом з Росії, повинна коштувати не перевищуючи 60 доларів за барель.

Починаючи з 5 лютого 2023 року, були введені обмеження не лише на імпорт нафти, але і на російські нафтопродукти. Важливо зазначити, що їхня вартість визначається окремо для кожної категорії.

На що перетворилися санкції

У зв'язку з санкціями, запровадженими країнами Заходу, російська нафта та нафтопродукти в 2023 році головним чином експортувалися до Китаю. Також відбувся значний зростання перевезень в Індію, яке становило 40% протягом двох років після повномасштабного вторгнення.

У цей час, вивезення товарів до Європи скоротилося приблизно в 10 разів - до 5%. Сполучені Штати Америки наклали санкції на трейдерів та судноплавні компанії, які транспортували російські сировинні матеріали, що призвело до ускладнень у галузі логістики для російських фірм.