Відтік капіталу з Китаю досяг пікового рівня з 2016 року, - повідомляє Bloomberg.

  • 20.05.2024 13:31
  • 2 хвилини читання
Відтік капіталу з Китаю досяг пікового рівня з 2016 року, - повідомляє Bloomberg.

У квітні 2024 року ситуація з відтіком капіталу з країни значно загострилася.

Інвестори, які передбачили кризу 2008 року, звернули увагу на актив з численними досягненнями.

Китай швидко втрачає капітал.

У квітні китайські банки продали своїм клієнтам іноземної валюти на 36,7 мільярда доларів, що є найвищим рівнем з грудня 2016 року. Зокрема, локальні компанії за минулий місяць придбали найбільші обсяги іноземної валюти від кредиторів з 2016 року.

Тогочас експортери стримували обмін доларів, а резиденти купували іноземну валюту для поїздок за кордон. Ці дані свідчать про обережну оцінку китайського юаня, оскільки низька процентна ставка в Китаї порівняно з США допомагає зміцненню позицій долара на ринку.

Слід зазначити, що Народний банк Китаю втрутився у ситуацію на валютному ринку, щоб утримати юань у вузькому діапазоні. У той же час, нечіткість щодо термінів і ступеня зниження ставок Федеральним резервом у 2024 році ускладнює його роботу. Для наочності, з початку поточного року індекс долара США, який визначає співвідношення до інших шести валют, зріс на 3,24%, повідомляє MarketWatch.

Економісти та стратеги у компанії Goldman Sachs Group Inc. прогнозують, що політики утримають жорсткий контроль для запобігання девальвації юаня, використовуючи сильну фіксацію валюти та керуючись офшорною ліквідністю, оскільки зростає тиск на відтік капіталу. За даними Yahoo!Finance, за один долар у Китаї наразі дають 7,23 юаня.