За останній місяць кількість накопичень українців у банках збільшилася. Як змінилася ситуація?

  • 24.05.2024 16:45
  • 2 хвилини читання
За останній місяць кількість накопичень українців у банках збільшилася. Як змінилася ситуація?

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє про зростання накопичень українців у банках протягом останніх трьох місяців. Важливо зауважити, що на даний момент всі 63 банки України є учасниками Фонду гарантування вкладів.

Збереження українців у банках збільшується.

На початок травня 2024 року загальні вклади фізичних осіб (включаючи фізичних осіб-підприємців) в українських банках становили 1 244,2 мільярда гривень. З початку квітня ця сума збільшилася на 15,8 мільярда гривень.

Крім цього, відомо, що збереження фізичних осіб у банках у національній валюті складають 801,6 мільярда гривень. Цей показник збільшився на 12,5 мільярда гривень за квітень. У той же час на збереження в іноземній валюті припадає 442,6 мільярда гривень. Протягом місяця відзначили зростання на 3,3 мільярда гривень.

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб повідомили, що на 1 травня поточного року частка ФОП серед вкладників складала 3,3%, а їхня сума вкладів становить 139,4 мільярда гривень. Ця група осіб відповідає за 11,2% від загальної суми вкладів.

Нагадаємо, що Національний банк України готує нові обмеження для переказів з картки на картку (P2P-перекази). Центральний банк вводить нові обмеження через зростання тіньових фінансових операцій, які також відомі як "дропи" або "грошові мули".