Закон про "іноземних агентів" в Грузії призвів до "чорного дня" на біржі для провідних компаній.

  • 16.05.2024 14:16
  • 2 хвилини читання
Закон про "іноземних агентів" в Грузії призвів до "чорного дня" на біржі для провідних компаній.

Мова йде про грузинські компанії, чиї акції торгуються на Лондонській фондовій біржі. Під час торгів у середу, 15 травня, цінні папери відзначили стрімке падіння.

Грузинські підприємства зафіксували швидкий спад.

Грузинські експерти вже назвали торги 15 травня "чорною середою" для банків. Цінні папери групи Bank of Georgia впали в ціні на 13%, групи TBC Bank - на 14,2%, Georgia Capital - на 9,6%. Крім того, співзасновник Центру стратегічного аналізу заявив, що протягом останніх двох тижнів ринкова капіталізація Bank of Georgia зменшилася на 1,5 мільярда ларі.

Більше того, грузинські кредитори продовжили своє впадання у четверранку. Зокрема, акції групи Bank of Georgia впали на 1% від попереднього рівня, на якому завершилися торги 15 травня. Цінні папери групи TBC Bank втратили вартість ще на 1,7%, в той час як інвестиційна компанія Georgia Capital (другий ключовий актив Bank of Georgia Group Plc) подешевшала на 5%.

Подібну динаміку також проявляє національна валюта Грузії - ларі. Згідно з інформацією від Bloomberg, курс ларі знизився на 2,22% до 2,7575 долара під час торгів 16 травня, втрачаючи свої позиції на ринку.