Здається неможливим: чому какао встановило новий рекорд та як це може вплинути на кожного.

  • 26.03.2024 23:00
  • 2 хвилини читання
Здається неможливим: чому какао встановило новий рекорд та як це може вплинути на кожного.

Поточний рекордний контракт на какао уже вважається історичним. Ціни на нього зросли удвічі з початку року. Підвищення цін на ф'ючерси на ринку може вплинути на вартість шоколаду.

Ціни на какао продовжують швидко зростати.

Ринок намагається впоратися із поганим врожаєм какао у ряді країн Західної Африки, які є ключовими для галузі. Однак світ стикається з третім поспіль щорічним дефіцитом у поставках какао-бобів.

До важливих факторів впливу входять наступні:

  • Галузь столкнулася з наслідками низької оплати праці фермерів, що займаються вирощуванням какао.
  • Кроме того, на рынок влияет фактор беспокойства относительно возможности приобрести достаточное количество какао-бобов. Крім того, на ринок впливає фактор хвилювання стосовно можливості придбати достатню кількість какао-бобів.

Також враховують зростання тиску ще й на фінансовому ринку, оскільки деякі трейдери продавали ф'ючерси на какао з метою хеджування фізичних запасів (засіб обмеження ризику шляхом укладання протилежної угоди). Суть у тому, що поки вони очікують на завершення контрактів, існує потреба у готівці для виконання маржин-колів за збитками за деривативами.

Загалом ціна ф'ючерсів на какао зросла на 4,5% до 10 080 доларів США за тонну. Лише кілька місяців тому таке зростання виглядало як неможливість.