7 легких правил, які допоможуть кожному зекономити гроші.

  • 27.05.2024 11:32
  • 2 хвилини читання
7 легких правил, які допоможуть кожному зекономити гроші.

Експерти вважають, що достатньо дотримуватися всього семи правил, щоб заощаджувати кошти з кожного доходу.

Як ефективно зекономити

Спочатку треба визначити частку свого доходу, яку людина хоче зберігати щомісяця. Це може бути конкретна сума або певний відсоток від доходу. По-друге, важливо вести особисті обліки. Тобто, потрібно самостійно вирішити, скільки можна відкласти. Проте наголошується, що немає такої суми, яка була б занадто мала.

Наступною кроком є створення докладного бюджету. Це дозволить контролювати всі доходи та витрати. Крім того, це допоможе виявити, які пункти можна скоротити або де можна зменшити витрати.

Четверте правило - регулярна оцінка свого бюджету та заощаджень. Зокрема, можна змінювати свою стратегію, якщо змінилися фінансові цілі або обставини. Ще одна корисна звичка - відкладати до заощаджень разові надходження, які не очікували отримати, та дрібну залежність від покупок.

Для збільшення заощаджень можна налаштувати автоматичні регулярні перекази коштів на окремий рахунок, призначений саме для цього. Це допоможе уникнути спокуси витрачати ці кошти і систематично накопичувати їх.

Також важливо робити все можливе, щоб слідувати свідомому споживанню та зменшенню витрат. Наприклад, для зменшення витрат потрібно поступово корегувати щоденні фінансові звички.