Акції компанії H&M впали на 10%, а обсяги продажів за рік скоротилися.

  • 31.01.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Акції компанії H&M впали на 10%, а обсяги продажів за рік скоротилися.

Чому відбувся спад акцій?

Останні роки для компанії були складними через зростання конкуренції, як і з боку традиційних конкурентів, серед яких можна виокремити Zara, що належить Inditex, так і з боку онлайн-магазинів швидкої моди. Однак, компанія не змогла ефективно підтримати зростання продажів.

Також ознайомтесь з тим, що Ілон Маск втратив 56 мільярдів доларів, а акції компанії Tesla зазнали спаду. Що сталося?

У середу компанія H&M використала вже відому стратегію для контролю над витратами та підвищення рентабельності.

У ранковій торгівлі європейські акції рітейлерів знизилися на 1,2%.

Переміщення зображень

Окрім цього, у групі H&M настало несподіване зміна керівництва: Гелена Хельмерссон, яка протягом останніх чотирьох років була генеральним директором, покидає свою посаду. На її місце призначений Даніель Ервер.

У своєму зверненні Хельмерссон повідомила, що вона покидає компанію з "мішаними почуттями" і пишається тим, як фірма подолала пандемію та геополітичні виклики.

Але іноді це дуже втомлювало мене, — вона заявила.

Наразі Ервер є керівником найбільшого бренду групи та вже 18 років працює в компанії.

Група H&M має стабільну позицію, з позитивним ризиком прибутковості та перспективами подальшого зростання у 2024 році. За словами голови групи Карла-Йохана Перссона, Даніель є кваліфікованим, досвідченим та поважаним лідером, який обладнаний необхідними якостями для подальшого розвитку групи H&M.

Експерти UBS відзначили, що інвестори звернуть увагу на "недостатньо активну споживчу сферу", яка ставить на показники продажів у грудні та січні, що були нижчими, ніж було очікувано за консенсусом.