Австрія попереджує Raiffeisen bank про угоду з олігархом з оточення Путіна через тиск з боку США.

  • 01.05.2024 13:45
  • 2 хвилини читання
Австрія попереджує Raiffeisen bank про угоду з олігархом з оточення Путіна через тиск з боку США.

Похмурі австрійської влади, за даними Reuters, особи, що володіють інформацією зазначають, що Відень стурбований через реакцію Сполучених Штатів.

Що відомо про угоду між Raiffeisen Bank та російським олігархом? Raiffeisen Bank уклав угоду з російським олігархом.

Банк Райффайзен планує придбати частку у будівельній групі Strabag. Вартість угоди оцінюється у 1,5 мільярда євро. Компанія пов'язується з Олегом Дерипаскою, який перебуває під санкціями США з 2018 року.

Раніше повідомлялося, що кредитор планує придбати близько 24% акцій компанії Strabag. Це також розглядали як спробу банку вивести з Росії частину своїх прибутків, які застрягли там через санкційні обмеження.

У зв'язку з цим, Райффайзен Банк планував передати материнському Raiffeisen Bank International цінні акції Strabag у вигляді дивідендів. Австрійський кредитор планував зберігати ці активи як довгострокову інвестицію.

Банк отримав попередження.

Протягом останніх тижнів Центральний банк Австрії надіслав попередження Raiffeisen Bank International, стверджуючи, що угода може мати негативні наслідки. Йдеться про можливі штрафні санкції від США для банку.

Більше того, повідомляється, що американська влада попередила Raiffeisen Bank International, що не надасть своєї згоди на угоду з підсанкційним олігархом. Американці навіть заявили, що можуть накласти штраф, якщо банк продовжуватиме наполягати на своєму. Крім того, США можуть навіть припинити доларові платежі для австрійського банку, що є більш радикальним кроком.

Коментарі від австрійського банку завжди є цінними та професійними.

У Raiffeisen Bank International заявили, що угода про придбання цінних паперів Strabag ще проходить перевірку на відповідність вимогам законодавства. Вони також зазначили, що не будуть покупати акції ні в Дерипаски, ні в будь-якої іншої особи, яка перебуває під санкціями.