Безкоштовний роумінг для українців у ЄС буде продовжено ще на один рік.

  • 10.07.2024 11:30
  • 2 хвилини читання
Безкоштовний роумінг для українців у ЄС буде продовжено ще на один рік.

Українців чекає безкоштовний роумінг

Історичним кроком стало підписання спільної заяви телекомунікаційними операторами Європейського Союзу та України, в якій вони згодилися на співпрацю задля забезпечення доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між двома регіонами. Ця угода є першим прикладом такої співпраці і почне діяти з квітня 2022 року.

Monobank та UNITED24 зібрали 250 мільйонів гривень для ГО "Охматдит": чи завершився збір

Недавно орган європейських регуляторів електронних зв'язків BEREC запровадив угоду між операторами Європейського Союзу та України, підтвердивши її ефективність.

У лютому 2023 року Європейська комісія запропонувала Україні приєднатися до роумінгової зони ЄС. У квітні того самого року Комітет асоціації між Україною та ЄС підтримав цю ініціативу. У рамках цього процесу Україна активно працює над узгодженням свого законодавства з європейським, щоб успішно інтегруватися у роумінговий простір ЄС.

Останнім часом в Україні триває процес ухвалення додаткових законів. Прогнозується, що повна гармонізація буде досягнута в найближчі місяці. Після цього Європейська Комісія проведе оцінку, щоб визначити, наскільки українське національне законодавство відповідає необхідним стандартам.

Україна приєднається до роумінгового простору ЄС після отримання позитивної оцінки від держав-членів та остаточного рішення Комітету асоціації між Україною та ЄС. Цей крок запропонує більш надійне та довготривале рішення для роумінгу в межах Європейського Союзу.