Биків чи ведмедів: який тренд захопить ринок у першій половині 2024 року.

 • 17.01.2024 19:01
 • 5 хвилин читання
Биків чи ведмедів: який тренд захопить ринок у першій половині 2024 року.

Основні чинники впливу

Фахівці Reuters вважають, що при урахуванні всіх можливих ризиків у поточному році світовій економіці все ж таки вдасться уникнути рецесії. Згідно з їхніми оцінками, підйом у 2024 році складе не менше 2,6%. Зазвичай, темпи економічного зростання нижче 2,5% означають рецесію. Отже, світова економіка буде надто близько до цієї крихкої межі.

Додатковим позитивним фактором для розвитку світового фінансового ринку є зниження ключової ставки Федеральною резервною системою США. Більшість експертів очікують такого зниження через сповільнення інфляції. Наразі, цей показник знаходиться на піковому рівні 5,25 – 5,5%. Проте, після циклу підвищення, який тривав до кінця 2023 року, ставка залишилася стабільною.

Разом із цим, багато експертів звертають увагу на ряд геополітичних подій, які можуть мати значний вплив на світовий фінансовий ринок у 2024 році. Перш за все, це, безумовно, президентські вибори у США, заплановані на 5 листопада. Результати цих виборів визначатимуть подальшу політику найбільшої світової економіки, яка впливає на багато процесів, що відбуваються на глобальній арені.

На подальший розвиток світової економіки впливають два великі військові конфлікти - український та конфлікт в Секторі Газа. На фоні цих подій посилюється тривога щодо ситуації на Корейському півострові, а також стосунків між Китаєм і Тайванем.

Бика або ведмедя: на що очікувати на фондовому ринку

Схоже, що світовий фінансовий ринок у першій половині 2024 року буде вести себе досить обережно. У зв'язку з подіями в економіці та геополітиці, ймовірно, не варто очікувати раптового зростання.

Одночасно, якщо Федеральний резерв дійсно знизить ставку, а світова економіка зможе уникнути потоплення в рецесію, це спонукає інвесторів перенести кошти з доларових активів до більш ризикових інструментів, насамперед до акцій найбільших світових компаній. Тому, варто очікувати зростання котирувань, але ймовірно не буде сильного ралі. Проте використати можливість потенційного підйому на ринку все ж таки буде можливо.

Як можна зробити використання динаміки ринку на свою користь

Щоб заробити на ростучому ринку, варто своєчасно вкласти гроші в найвигідніші та доцільні активи. Здійснити це можна за допомогою торговельної платформи, яка допоможе скористатися новими фінансовими можливостями.

Одним з таких сервісів є Libertex, розроблений компанією Forex Club. Цей сервіс доступний через веб-інтерфейс на комп'ютері та за допомогою мобільних додатків для iOS та Android. Він надає можливість торгувати більш ніж 300 різноманітних фінансових активів. Серед них:

 • Контракти на різницю цін (CFD) щодо акцій;
 • Біржові індекси.
 • Метали - це речовини, які відносяться до групи хімічних елементів. Вони характеризуються великою провідністю тепла та електрики, а також мають високу міцність та стійкість до корозії. Метали використовуються у різних галузях, включаючи будівництво, промисловість, електроніку, медицину тощо. Крім того, багато металів є цінними рудами, з яких отримуються різні металеві сплави.
 • Інші майнові цінності.

Для початку інвестування та отримання можливості досягнення прибуткового рівня потрібно виконати кілька простих кроків. Ось послідовність дій, яку слід виконати:

 • Відкриття та поповнення рахунку на трейдинговій платформі Libertex;
 • Вибір необхідного активу;
 • Визначитися з сумою інвестиційної угоди та її напрямком.
 • На даному етапі безкоштовні інструменти технічного аналізу, що доступні у Libertex, будуть корисними.
 • Потрібно вибрати між кнопками "купити" та "продати". Вибір залежить від того, очікують зростання чи падіння вартості активу відповідно.
 • Укладання угоди здійснюється шляхом одного кліку після досягнення бажаного результату.

У майбутньому буде ще більше! Для ознайомлення з платформою та принципами роботи, Libertex пропонує безкоштовний демо-рахунок. Після декількох угод з цим інструментом ви легко зможете перейти на реальний рахунок і почати заробляти справжні гроші.

Приєднуйтеся до понад 2,9 мільйона новачків та досвідчених інвесторів, які вже користуються платформою Libertex для здійснення інвестицій та отримання прибутку.