"Блінкен назвав суму допомоги, яку отримала Україна від своїх партнерів."

  • 14.05.2024 18:30
  • 2 хвилини читання
"Блінкен назвав суму допомоги, яку отримала Україна від своїх партнерів."

Байден цікавиться перемогами: що спонукає Блінкена здійснити неоголошений візит до Києва.

Блінкен розповів про те, як Україні надається фінансова допомога.

Секретар держави США зауважив, що його країна тісно співпрацює з союзниками, щоб забезпечити поставки більшої кількості озброєння в Україну. Так як безпека є необхідною для процвітання, так само процвітання сприяє збереженню безпеки.

Блінкен підкреслив, що краща економіка сприяє розвитку оборони України та поверненню українців до рідної країни. За словами американського дипломата, більшість українців за кордоном бажають повернутися додому разом із здобутими навичками та досвідом.

Загальна сума допомоги, яку Україна отримала протягом певного часу, складає 85 мільярдів доларів США. Ця допомога дозволяє Україні зосередити свої ресурси на оборону і відбивати агресію Росії, зауважив голова МЗС Сполучених Штатів.

Антоні Блінкен також заявив, що за кожен долар, який Сполучені Штати інвестують в Україну, наша країна отримує ще 3 долари від інших країн.

Бачимо, Японія допомагає енергетиці України, Італія і Латвія звертають увагу на екологію після вибуху на Каховській ГЕС, Норвегія та інші країни сприяють відновленню та відбудові. Я можу перелік продовжувати дуже довго", – пояснив він.

Головний дипломат США підкреслив, що партнери вже зараз дбають про негайні потреби України, але також клали фундамент для майбутнього, щоб Україна могла бути включена в європейську систему.

Блінкен зауважив, що в Україні відбувається багато трансформаційних процесів, зокрема в сфері перевезень. Дипломат вважає, що це дозволить Україні заробляти на власні потреби, а також сприятиме розвитку інновацій та виробництва.