Близький Схід втрачає ринок: із яких джерел Індія ввозила рекордні обсяги нафти протягом 9 місяців.

  • 21.05.2024 10:45
  • 2 хвилини читання
Близький Схід втрачає ринок: із яких джерел Індія ввозила рекордні обсяги нафти протягом 9 місяців.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Індія не припинила співпрацю у нафтовому секторі з агресором. Наприклад, завдяки покупці нафти з Росії, Індія зекономила мільйони доларів.

Індія наразі імпортує найбільші в історії обсяги нафти з Росії.

У квітні Індія імпортувала найбільший обсяг російської нафти за останні 9 місяців завдяки відновленню транспортування сировини танкерами від найбільшої російської морської перевізницької компанії "Совкомфлот". Повідомляється, що це були танкери, які не підпадали під санкційні обмеження.

Протягом минулого місяця, у першому місяці фінансового 2024-2025 року, нафтопереробні заводи в Індії імпортували приблизно 1,8 мільйона барелів російської нафти щоденно.

Цей показник виріс на 8,2% у порівнянні з березнем. Загальний обсяг поставок з Росії до Індії збільшився з 32% у березні до 38% у квітні. Протилежно, частка імпорту нафти з Близького Сходу (Ірак, Саудівська Аравія) до Індії в квітні зменшилася з 46% до 41%.

Індія займає третє місце у світі за обсягами імпорту та споживання нафти. Таким чином, країна є одним з провідних покупців російської нафти, яку доставляють морським шляхом. З іншого боку, Росія залишається основним постачальником сировини до Індії, випередивши Ірак та Саудівську Аравію.