"Це є складовою частиною виживання": Стефанішина розповіла, чи отримає Україна 50 мільярдів євро від ЄС.

  • 25.01.2024 17:17
  • 3 хвилини читання
"Це є складовою частиною виживання": Стефанішина розповіла, чи отримає Україна 50 мільярдів євро від ЄС.

Додатково, для мене важливо бачити Орбана у Києві, - висловив свою позицію Стефанішина щодо візиту прем'єра Угорщини.

Ми очікуємо на приємні вісті.

Стефанішина повідомила, що Україна і Брюссель активно працюють над прийняттям позитивного рішення для нашої країни. Зокрема, президент Зеленський планує окремі переговори з лідерами країн-членів ЄС. Крім того, готується зустріч міністра закордонних справ та керівника Офісу президента з колегою з Будапешту.

Міністр повідомив, що європейські політики відчувають незручності через відстуність вирішального рішення щодо фінансової допомоги від Сполучених Штатів.

Одне з ключових рішень фінансових питань буде прийнято вже 1 лютого. У початку березня це рішення має бути схвалено Європейським парламентом, і лише за такої графіки ми зможемо отримати необхідне фінансування швидкими темпами. Для нас це не просто допомога. Це суттєвий елемент виживання, – підкреслила Стефанішина.

Вона зауважила, що в ЄС також обговорюються питання щодо зростання коштів Європейського фонду миру для України, й існує можливість, що відповідне рішення буде прийняте до кінця лютого.

Нагадаємо, що учора, 24 січня, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо відвідав місто Ужгород, де провів переговори з главою українського уряду Денисом Шмигалем. В результаті цієї зустрічі, Словаччина зобов'язалася не перешкоджати наданню Києву 50 мільярдів євро з Європейського Союзу.

Чи виділять гроші для Угорщини, щоб уникнути її вето щодо виділення 50 мільярдів для України?

Під час засідання комітету Європарламенту з питань бюджетного контролю, Єврокомісар з фінансів Йоханнес Хан повідомив, що Еврокомісія не має наміру розморожувати Будапешту кошти заблокованих фондів до саміту 1 лютого.

Більше року понад 22 мільярди євро з Фонду згуртованості для Будапешта знаходяться в стані замороження.

Як заявив єврокомісар, Угорщина досі не повідомила про здійснення необхідних реформ у сфері права.

Підкреслимо, що раніше у Будапешті вважали розмороження всіх своїх коштів умовою для скасування вето на допомогу Україні.