Чи нові обмеження зачіпають більшість українців - це основне питання, яке виникає при обговоренні карткових переказів.

  • 21.02.2024 14:45
  • 2 хвилини читання
Чи нові обмеження зачіпають більшість українців - це основне питання, яке виникає при обговоренні карткових переказів.

Під час конференції "Фінанси для бізнесу в умовах конфлікту" заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила, що в установі розробляються обмеження щодо карткових переказів, які будуть застосовуватися до бізнесу та приватних осіб.

Також ознайомтеся зі зниженням комісії від "Приватбанку": про які перекази йдеться

Обмеження для підприємців у cіні

Довгальська наводить приклад - це сплата послуг або покупка товарів через механізм P2P, який не включає в себе платежі, пов'язані з комерційною діяльністю.

Банкірка зауважує, що введення обмежень допоможе у запобіганні уникнення сплати податків так званими "бізнесменами".

Можливі різні обмеження.

Анна Довгальська зазначила, що у сфері банківської діяльності вже існують обмеження, які встановлені законодавством з фінансового моніторингу.

  • Вимагають, щоб банки більш ретельно вивчали походження коштів, які переказуються, оскільки сума переказів становить понад 400 тисяч гривень.
  • Зазвичай банківські обмеження передбачають переказ коштів у розмірі до 30 тисяч гривень за одну операцію, а загальний обсяг переказів одного клієнта - до 400 тисяч гривень.

Також обов'язковою є вимога щодо супроводу переказів інформацією про відправника та отримувача, відстеження так званого "подрібнення" платежів між ними. Банки також керуються внутрішніми правилами, аналізуючи частоту, кількість та оборот операцій, їх тип, місце проведення й інші критерії, – додає представниця банку.

У той же час Довгальська вказує, що говорити про можливі нові обмеження ще зарано. Ідея ще не має конкретної форми і не втілена, наприклад, у законопроекті.

Треба відзначити, що обмеження можуть стосуватися:

  1. частота переказів,
  2. сума переказу за одну операцію.
  3. максимальна сума, яку можна оплатити за місяць.
  4. максимальна загальна сума переказів щомісяця.