Чи отримає Фрідман якісь гроші за продаж lifecell французам?

  • 17.04.2024 08:30
  • 2 хвилини читання
Чи отримає Фрідман якісь гроші за продаж lifecell французам?

Генеральний директор "Датагруп-Воля" Михайло Шелемба прокоментував ситуацію з угодою.

Чи отримає російський олігарх кошти від продажу lifecell?

За його висловленнями, жодна особа, яка перебуває під санкціями, не отримає ніяких коштів від продажу оператора мобільного зв'язку lifecell, а також будь-якої компанії, яка контролюється ними. Це стосується і російського олігарха Михайла Фрідмана.

Шелемба підкреслив, що ця умова чітко вказана в договірних документах, які підписали Turkcell і французький інвестор. Він зауважив, що всі сторони угоди мають юридичний обов'язок строго дотримуватися міжнародного та українського законодавства, включаючи діючі санкційні обмеження Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

Генеральний директор компанії "Датагруп-Воля" зазначив, що ймовірно, кошти від продажу активів в Україні будуть використані для фінансування капітальних витрат на ринку Turkcell в Туреччині. Наприклад, це може бути використано для погашення боргових зобов'язань.

За наявною інформацією, компанія Turkcell планує інвестувати майже 800 мільйонів доларів у розширення мережі та інфраструктури в Туреччині до 2024 року. Ці плани включають:

  • Підготовка до п'ятої генерації мобільних мереж.
  • Поширення оптоволоконних мереж;
  • Збільшення інвестицій у відновлювальну сонячну енергію до 54 мегават встановленої потужності.
  • Збільшення потужності нових центрів оброблення даних до 9,1 МВт.

Зазначають, що внесок інвестиційної компанії NJJ у "Датагруп-Воля-lifecell" складатиме 1,5 мільярда доларів. З цієї суми Turkcell сплатить 525 мільйонів за активи lifecell в Україні.