Чи зможе Росія позбутися валют країн Заходу і не використовувати долар та євро?

  • 25.01.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Чи зможе Росія позбутися валют країн Заходу і не використовувати долар та євро?

Нагадуємо, що США запровадили значну кількість санкцій проти Ірану та Росії. Проте, обидві країни прийняли рішення про здійснення взаємної торгівлі у національних валютах, а саме - рублях та іранських ріалах.

На сьогоднішній день два тоталітарних режими вирішили відмовитися від використання американського долара. Чи можна дізнатися, які валюти ці режими збираються використовувати замість нього?

Цей договір надає можливість використовувати міжбанківські системи, які не мають зв'язку зі SWIFT, для проведення операцій у національній валюті.

Торгові угоди без використання євро та долара: що це позначає

За словами фахівця, така ситуація призводить до збіднення громадян. Тому жодні угоди щодо операцій в місцевих валютах не матимуть жодного впливу на Росію.

Санкції виявляють свою ефективність.

На даний момент Росія, за словами Гетмана, докладає максимум зусиль, щоб у своїх торгових операціях уникнути використання американського долара та євро.

Суть полягає в тому, що ці валюти моніторяться. Більшість цих транзакцій також відстежуються, і ті, які підпадають під санкції, блокуються, - додає він.

З цієї ситуації у росіян практично немає варіантів, продовжує економіст. Все через те, що зараз накладаються додаткові обмеження на фінансові установи, які співпрацюють з країною-агресором або з іншими країнами, які також підпадають під санкції, і використовують валюти західних країн, що можуть бути конвертовані вільно.