Ціна нафти впала і одночасно зросла: особливу увагу приділяють США, Китай та Близький Схід.

  • 20.01.2024 16:30
  • 2 хвилини читання
Ціна нафти впала і одночасно зросла: особливу увагу приділяють США, Китай та Близький Схід.

Яка ціна бареля нафти?

Протягом тижня ціна на нафту марки Brent зросла на близько 0,5%, тоді як сировина WTI з США підвищилася на понад 1%. Зокрема, в п'ятницю, 19 січня, ціна на нафту марки Brent знизилася на 54 центи. Вартість сировини становила 78,56 долара за барель.

Замість цього, ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate втратили вартість на 67 центів і тепер коштують 73,41 долара за барель, згідно з повідомленням Reuters.

За даними Bloomberg, ціни на нафту зазнають коливань на наступних рівнях:

  • Ціна на нафту марки Brent у ф'ючерсах становить 78,56 долара за барель, що означає зниження на 0,68%.
  • Ціна контрактів WTI складає 73,41 долара за барель, знизившись на 0,90%.

Що відбувається на нафтовому ринку?

Еталонні бренди нафти завершили торги у п'ятницю із незначним зниженням, але зафіксували приріст за тиждень, оскільки рівень напруженості на Близькому Сході зростає. Водночас проблеми з видобуванням нафти переважили занепокоєння станом як глобальної економіки, так і китайської.

Нагадаємо, що Китай є найбільшим імпортером нафти у світі. Наприклад, у четвертому кварталі 2023 року економічне зростання Китаю було повільнішим, ніж було прогнозовано. Така ситуація породила сумніви щодо прогнозу, що попит на нафтову сировину сприятиме глобальному росту на нафтовому ринку у 2024 році.

З іншого боку, витягнення нафти в США значно знизилося, тому що в третьому найбільшому штаті за цим показником – Північній Дакоті – відповідні засоби залишались недоступними через негоду, згідно з повідомленнями Рейтерс.