Ціни на золото досягли важливого рівня, що може свідчити про наближення серйозних змін.

  • 05.03.2024 10:01
  • 2 хвилини читання
Ціни на золото досягли важливого рівня, що може свідчити про наближення серйозних змін.

Ціна на золото зросла до значущого рівня.

Під час торгів 4 березня, вартість ф'ючерсів на золото на товарній біржі Чикаго (CME) зросла на 0,30% та досягнула 2101,9 долара за унцію. Останній раз дорогоцінний метал торгувався на такому рівні у грудні 2023 року.

Стійте уваги Спадщина легендарних інвесторів: які поради допоможуть нагромадити капітал.

Крім того, 1 березня ціна на золото піднялася до найвищого значення за останні 2 місяці. Це сталося через оприлюднення несприятливих даних про виробничий сектор США та спаду споживчих настроїв у лютому, які зафіксовані вперше за три місяці. Враховуючи цю ситуацію, чекання щодо можливого зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США вже у 2024 році знову зростають. Наш центробанк наразі утримує процентну ставку на рівні 5,25−5,5%.

Відгук фахівця

Старший редактор відділу ринків та оглядач Bloomberg Opinion, Джон Отерс, вважає, що росту цін на золото свідчить про тренд загального оптимізму стосовно пом'якшення грошово-кредитної політики. За його словами, основним індикатором стійкого росту цін є впевненість, що відсоткові ставки почнуть знижуватися.

Експерт також зазначив, що у минулому ціни на золото перевищували 2100 доларів за унцію, коли зниження процентних ставок виглядало необхідним. Також Отерс відмітив, що привабливість золота як активу загалом знижується через біткоїн, який стрімко зростає в ціні.