Цінова стеля на нафту з Росії не діє - група страховиків пояснила причину цього.

  • 30.04.2024 14:31
  • 2 хвилини читання
Цінова стеля на нафту з Росії не діє - група страховиків пояснила причину цього.

Нагадуємо, що у грудні 2022 року країни G7 встановили ціновий ліміт на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Основна мета полягає в обмеженні доходів Кремля після повномасштабного вторгнення в Україну, при цьому зберігаючи потік російської нафти, щоб уникнути стрімкого зростання цін на енергоносії. Цю ідею підтримував офіційний Вашингтон.

Національний банк України опублікував графік роботи банків та систем електронних платежів під час свят у травні.

На Заході розізлилися на цінову стелю на російську нафту.

Могутня група західних страхових компаній заявила, що межова ціна на російську нафту не працює, оскільки все більше суден та пов'язаних сервісів беруть участь у так званій паралельній торгівлі. За їх словами, санкції лише підштовхнули більше танкерів приєднатися до тіньового флоту, який Росія використовує для експорту нафти.

Міжнародна група клубів страхування відповідальності судновласників (The International Group of P&I Clubs) оголосила, що обмеження цін на російську нафту, що було введено два роки тому, не мали значного успіху. Серед основних причин такого результату були:

  • Росія перейшла на використання власного флоту.
  • Кррім цього, російські кораблі використовуються без під наглядом Заходу.

Під час парламентських слухань у Великій Британії було представлено відповідну заяву у письмовій формі. Група, яка складається з 12 морських страховиків, заявляє, що вони покривають 87% світового океанського тоннажу.

Офіційні представники з США та ЄС стверджують, що встановлена цінова стеля дозволила зменшити фінансові потоки до Росії, забезпечивши при цьому постачання нафти і уникнувши цінового шоку.