Чому японська єна зазнала різкого падіння до мінімуму за майже 40 років?

  • 27.06.2024 17:15
  • 2 хвилини читання
Чому японська єна зазнала різкого падіння до мінімуму за майже 40 років?

Під час торгів 26 червня на ринку помітили гострий обвал японської єни. Ця валюта зафіксувала свій найгірший результат за майже 40 років.

Японська єна піддається тискам різних факторів.

Долар США торгувався на рівні 160,39 єни. Останній раз такий обмінний курс був у грудні 1986 року. Продовжує зростати вплив на японську валюту різниця відсоткових ставок між обома країнами. Слід відзначити такі аспекти:

  • У 2024 році Японія підняла відсоткові ставки з нуля до 0,1%. Центральний банк країни підвищив ставку вперше за 17 років.
  • Однак вирішення процентних ставок у США залишається на рівні від 5,25% до 5,5%;
  • Таким чином, інвестори переважно спрямовуються на більш прибуткові активи в доларах, що призводить до зростання обмінного курсу долара до єни.

Які ще чинники впливають на курс японської єни?

Також аналітики зазначають, що трейдери випробовують рішучість японських регуляторів - Міністерства фінансів і Центрального банку, які витратили 62 мільярди доларів наприкінці квітня і на початку травня, щоб підтримати валюту після чергового знецінення.

Крім цього, вказують, що значно на курс валюти позитивно вплинули так звані стратегії керрі-трейду, коли інвестори позичають у валютах з низькими процентами, щоб інвестувати у високоприбуткові.