Для обвалу на 99% вистачило 15 хвилин: що відбувається з виробником цементу з Китаю

  • 10.04.2024 12:15
  • 3 хвилини читання
Для обвалу на 99% вистачило 15 хвилин: що відбувається з виробником цементу з Китаю

Компанія China Tianrui Group Cement Co. має спеціалізацію на виробництві цементу. Лише за 15 хвилин торгів на біржі акції компанії різко втратили вартість.

Великий крах китайської компанії

Цінні папери китайської компанії, зареєстровані на біржі у Гонконгу, раптово втратили 99% своєї вартості, опустившись до приблизно 0,05 гонконгських доларів за штуку всього за кілька хвилин. Таким чином, ринкова вартість виробника цементу скоротилася до 141 мільйона гонконгських доларів (18 мільйонів доларів).

Масштабний розпродаж акцій China Tianrui Group Cement Co. майже призвів до краху компанії, оскільки було продано приблизно 281 мільйон акцій, що становить третину усіх цінних паперів, що перебувають вільному обігу.

(function(){ "use strict"; window.addEventListener("message", (function(event){ if(undefined !== event.data["datawrapper-height"]){ var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for(var key in event.data["datawrapper-height"]){ for(var i = 0; i < iframes.length; i++){ if(iframes[i].contentWindow === event.source){ var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } })) })();

Після цього торгівлю акціями китайської компанії призупинили. Взагалі очікують на оголошення, яке пов'язане з внутрішньою інформацією. Проблеми виробника цементу на біржі пояснюються низьким рівнем попиту, спричиненим спадом на ринку нерухомості в Китаї, зростанням конкуренції на ринку та високими витратами на сировину.

Крім того, відзначають, що різке та драматичне знецінення акцій China Tianrui Group Cement Co. – це нагадування про ризики, пов'язані з маловідомими китайськими компаніями з високою концентрацією акціонерного капіталу. Також слід брати до уваги такі фінансові практики, як використання акцій як застави за борги.