Для стабілізації цін на нафту країни ОПЕК+ вирішили продовжити скорочення видобутку сировини.

  • 04.03.2024 17:16
  • 3 хвилини читання
Для стабілізації цін на нафту країни ОПЕК+ вирішили продовжити скорочення видобутку сировини.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) зменшуватиме обсяги видобутку нафти.

Учасники ОПЕК+ за лідерством Саудівської Аравії та Росії узгодили зменшити видобуток на 2,2 мільйона барелів на день. Таким чином, країни-члени ОПЕК+ сподіваються додатково підтримати стабільну ціну на світовому ринку нафти, щоб забезпечити її на достатньо високому рівні.

Також, слід читати про те, що з 2026 року Албанія почне імпортувати газ з Азербайджану.

Фахівці Reuters вважають, що таке рішення ОПЕК+ було прийняте через тривогу його учасників щодо зростання видобутку нафти у світі.

Саудівська Аравія - держава, що розташована на Аравійському півострові, на південному заході Азії.

Міністерство енергетики Саудівської Аравії оголосило, що збереже обсяг видобутку на рівні близько 9 мільйонів барелів на добу. Таким чином країна зменшить видобуток на 1 мільйон барелів на добу.

Україна має трудні відносини з Росією.

Росія повідомила про зниження на 471 тисячу барелів на добу в період з квітня по червень. Експерти вказують, що це зниження, разом з раніше оголошеним скороченням на пів мільйона барелів на добу від Росії та Саудівської Аравії у квітні 2023 року, стало доповненням до загальної стратегії зменшення видобутку, яка буде діяти до кінця 2024 року.

Інші країни, що входять до об'єднання ОПЕК+

  • У другому кварталі в Іраку видобуток нафти зменшиться на 220 тисяч барелів на добу через рак.
  • Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) планують зменшити видобуток на 163 тисячі барелів на добу.
  • Кувейт планує зменшити видобуток на 135 тисяч барелів на добу.
  • Алжир зменшить видобуток на 51 тисячу барелів на добу.
  • Оман видобуває 42 тисячі барелів на добу.
  • Казахстан видобуває 82 тисячі барелів нафти щодня.

Що думають експерти щодо зменшення видобутку?

Аналітик UBS Джованні Стауново зазначив, що, хоч розвиток подій був передбачуваним, російська сторона здивувала своїм ходом.

Якщо російські обмеження будуть повністю здійснені, додаткові барелі будуть вилучені з ринку. Це неочікуваний крок, на який ніхто не рахував, і він може призвести до підвищення цін, - зазначив він.

Аналітики інвестиційного банку Jefferies вважають, що таке рішення ОПЕК+ відправляє сигнал про єдність і підтримує ідею, що група не поспішає повертати обсяги постачань, вказуючи на те, що коли це станеться, це буде здійснено поступово.

Продовження було очікуваним, але його розгортання до кінця другого кварталу стало неочікуванким. Тамаш Варга з нафтового брокера PVM зауважив, що ринок очікував на більш сильне початок.