Долар збільшується, золото зменшується: що відбувається з металом.

  • 05.02.2024 14:31
  • 3 хвилини читання
Долар збільшується, золото зменшується: що відбувається з металом.

Якою є ціна золота?

Вартість спотового золота у понеділок скоротилася на 0,4% і склала 2031,60 долара за унцію. У той же час, ф'ючерсний контракт на золото, який закінчується в квітні, знизився на 0,3% і становив 2047,75 долара за унцію в понеділок.

Також читайте: Просто немає виходу, – економіст розповів про наслідки для Росії угоди про відмову від долара.

Тимчасово, долар піднявся майже до рівня максимуму за останні два місяці, а також досягла більш високої рівні прибутковість казначейських облігацій під час торгів в Азії.

Чому ціна на золото знижується?

Спочатку падіння вартості золота було зумовлено значно сильнішим, ніж очікувалося, зменшенням заробітної плати в несільськогосподарському секторі США за січень. Така ситуація надає ФРС більше можливостей для утримання високої процентної ставки протягом тривалішого періоду.

Також, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл підтвердив трейдерам, що банк буде пильно вдаватися до розгляду питання про збільшення розмірів кредитно-грошової політики в поточному році.

Очікування трейдерів

Інструмент відслідковування ставок показав, що трейдери майже повністю відмовилися від сподівань на зниження ставок у березні і суттєво зменшили очікування щодо зниження ставок у травні. Деякі аналітики припускають, що банк почне знижувати ставки тільки в червні.

Але на останніх засіданнях жовтий метал отримав певну підтримку через загострення конфлікту на Близькому Сході.

Які є ціни на мідь?

У понеділок, серед інших промислових металів, ціни на мідь помітно збільшилися через загрозу можливого збою постачання з Чилі, викликаного смертельними лісовими пожежами у цій південноамериканській країні.

Суть полягає у тому, що Чилі є найбільшим виробником міді у світі, і будь-які можливі проблеми з постачанням з цієї країни можуть призвести до загострення ситуації на світовому ринку міді. Збільшення цін на мідь також стримується з страхом повільного зростання попиту в Китаї, який є основним імпортером цього металу.