Дохід Росії від продажу нафти різко зменшився: фахівці пояснили, що сталося таке через додатковий фактор.

  • 18.01.2024 21:00
  • 2 хвилини читання
Дохід Росії від продажу нафти різко зменшився: фахівці пояснили, що сталося таке через додатковий фактор.

У грудні було зафіксовано значне зниження прибутку від експорту російської нафти. Цю інформацію підтверджують дані Міжнародного енергетичного агентства.

Доходи Росії від експорту нафти раптово зменшилися.

В загальному, у грудні три провідних експортери нафти заробили 14,4 мільярда доларів від продажу своєї сировини за кордоном. Враховуючи порівняння з листопадом, цей показник знизився на 9%.

Тим часом Міжнародне енергетичне агентство наголосило, що зниження ціни на російську нафту Urals перевищило рівень у 10 доларів, незважаючи на загальний спад ціни на ринку сировини. Це призвело до зниження прибутків Росії від експорту нафти, навіть за умови збільшення обсягів експорту агресором до 7,8 мільйона барелів на день.

Фахівці стверджують, що ця цифра є найвищою з березня. Таким чином, в останньому місяці 2023 року доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого показника за останні 6 місяців.

На жаль, останнім часом Росії вдалося досить успішно обмина́ти санкційні обмеження. Один зі способів – використання потужного тіньового флоту танкерів для перевезення нафти. Основні покупці російської нафти – Китай, Індія, Туреччина та країни Латинської Америки. Наприклад, індійський посадовець, який був присутній у Давосі, заявив, що купуючи російську нафту, вони врятували світ від різкого зростання цін на ринку нафти.

Проте розслідування, проведене США щодо дотримання західних санкцій трейдерами та власниками суден, тільки посилило тиск на російську нафту. Наприклад, наприкінці грудня стало відомо, що мільйони барелів російської нафти застрягли на шляху до Індії.