Експерти розповіли, на що можемо очікувати з приводу глобального зростання цін у результаті атак у Червоному морі.

  • 30.01.2024 20:01
  • 2 хвилини читання
Експерти розповіли, на що можемо очікувати з приводу глобального зростання цін у результаті атак у Червоному морі.

В Сполучених Штатах Америки, коли інфляція знизилася до мінімуму за останні 40 років, з'явилися обговорення щодо можливого зростання цін через напади на судна, здійснені бойовиками, пов'язаними з Іраном. Такі напади призвели до підвищення вартості морського транспортування товарів. Це є одним із результатів конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем.

Незаперечно вигідні Інвестиції з розумом та мінімальним ризиком: чому варто спрямувати увагу на "нобелівські портфелі".

Чи підвищаться вартості внаслідок нападів у Червоному морі?

Деякі експерти вважають, що може відновитися ціновий тиск, оскільки багато міжнародних компаній почали змінювати свої маршрути через Суецький канал на шляхи, які займають більше часу, для уникнення можливих атак.

Фахівці з Goldman Sachs вбачають, що проблеми з транспортуванням товарів через Червоне море спричинили здорожчання фрахту, але вплив на інфляцію залишається незначним. Вони вказують на дві причини, які стримують посилення цінового тиску.

  • Підвищення вартості транспортування відбувається при необхідності збереження діючих заводів та збільшення попиту, як це мало місце наприкінці пандемії коронавірусу.
  • Витрати на міжнародні перевезення в Україні становлять лише незначну частину вартості товарів, які призначаються для кінцевого споживання. В середньому цей показник складає близько 1,5%. З цієї суми, близько 0,7% припадає на витрати з морським транспортом.

По-даних експертів, інтенсивність конфлікту в Червоному морі, яка впливає на зростання витрат на транспорт, може призвести до збільшення базової світової інфляції на близько 0,1% у 2024 році. Однак основні наслідки цього будуть відчутні переважно в Європі, а не в США.