Фахівці компанії Morgan Stanley виявили активи, які можуть підривати гегемонію долара та змінити сучасний світ.

  • 18.01.2024 13:15
  • 2 хвилини читання
Фахівці компанії Morgan Stanley виявили активи, які можуть підривати гегемонію долара та змінити сучасний світ.

Нагадаємо, що на сьогодні американський долар - основна резервна валюта у світі. Крім того, саме долар найчастіше використовують у світовій торгівлі. Проте у компанії Morgan Stanley вважають, що роль цієї валюти, як кутового каменя глобальної фінансової системи, можуть переглянути.

До уваги усіх! Чи бики, чи ведмеді: яка мода захопить ринок у першій половині 2024 року.

Використання біткойну може сприяти прискореній відмові від американського долара.

Експерти з компанії Morgan Stanley заявили, що це може призвести до зростання зацікавленості у цифрових активах. Зокрема, мова йде про біткоїн та збільшення обігу стейблкойнів. Також вони виділяють реальні перспективи застосування цифрових валют центральними банками (ЦБВ) у трансграничних розрахунках.

Сповіщається, що наразі ці нововведення знаходяться на етапі зародження, але водночас вони "відкривають можливості для підриву гегемонії долара США". Інвестиційні банкіри вказують, що макроінвесторам вже зараз варто задуматися про те, як ці цифрові активи можуть змінити майбутню динаміку долара, з урахуванням наслідків для світової фінансової стабільності та грошово-кредитної політики.

Тимчасовий глава відділу цифрових активів компанії Morgan Stanley, Ендрю Піл, вважає, що запуск спотових біткойн-ETF може суттєво прискорити дедоларизацію у світі. Однією з причин для цього є приплив коштів до нових продуктів, що щотижня зростає і вже перевищив мільярд доларів.

Експерт також зазначає, що протягом останніх 15 років популярність біткойна по всьому світу лише збільшується. Зараз біткойн є найвідомішою криптовалютою з 106 мільйонами користувачів.