Фінансові ринки охопила інфляція, інтересує нас, чи буде продовжуватися політика підтримання високих ставок.

  • 22.01.2024 11:31
  • 3 хвилини читання
Фінансові ринки охопила інфляція, інтересує нас, чи буде продовжуватися політика підтримання високих ставок.

Підвищення розмірів

Вівторка, 16 січня, Кріс Воллер, представник ФРС, висловив думку, що в разі відсутності зростання інфляції цього року ФРС може знизити ставки. Він підкреслив, що конкретний графік та швидкість зниження залежатимуть від майбутніх економічних даних.

Думки експертів розбіглися: на що розраховувати від біткоїна у 2024 році.

А на наступний день випливла інформація, що роздрібні продажі в США перевищили очікування, що свідчить про добробут американських споживачів та їхню готовність підтримувати економіку.

За словами засновника First Kyiv Investment Club Івана Компана, політика високих ставок «Вищі на довше» продовжує набирати обертів, незалежно від реакції ринку. Інвестори, які сподівались на зниження ставок, починають переглядати свої позиції, адже можливості зниження ставок вже до березня зменшились з 79% до 54%.

У інших країнах маємо схожу ситуацію.

Також на інших розвинутих ринках наблюдаються недостатньо оптимістичні тенденції. Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард, виступаючи у Давосі, повідомила, що незабаром не передбачається зниження ставок.

Також Головна економістка МВФ Гіта Гопінат закликала до утриманості щодо питання зниження ставок, пропонуючи зберігати їх принаймні до другої половини року. Вона вважає, що висока рівень роздрібних цін у США та ЄС, особливо у сфері послуг, не сприяє зниженню інфляції.

Отже, концепція "Вище довше" продовжує залишатися актуальною.

Вплив штучного інтелекту

За словами Івана Компана, коли здається, що фінансовий тиждень має завершитися збитками для ринків, на сцену виступає штучний інтелект, який робить значний позитивний вплив. Штучний інтелект став важливим чинником на фінансових ринках протягом останнього року, діючи як "чарівна паличка" для компаній.

Саме Taiwan Semiconductor Manufacturing Company на цей раз отримала цю "паличку" у своїх руках, й вона передбачає 20% зростання своїх доходів цього року завдяки штучному інтелекту.