Фондова біржа Казахстану виразила бажання придбати свої власні акції на Московській біржі: вже є сигнали про початок цього процесу.

  • 25.06.2024 17:00
  • 2 хвилини читання
Фондова біржа Казахстану виразила бажання придбати свої власні акції на Московській біржі: вже є сигнали про початок цього процесу.

Фондова біржа Казахстану планує викупити свої акції в Московській фондовій біржі. Російський ринок цінних паперів є меншістю акціонерів Казахської фондової біржі.

Долар США залишається головною валютою світу і план БРІКС зазнав невдачі, - показує дослідження.

Фондова біржа Казахстану планує викупити свої акції в урядової цінності.

Про наміри Казахської фондової біржі повідомили два джерела, що мають зв'язки з російським торговим майданчиком. Цю інформацію також підтвердив представник брокерської компанії, яка, зокрема, займається роботою на зарубіжних ринках.

Уже восени 2022 року голова правління KASE Аліна Алдамберген зазначила, що у випадку введення санкцій проти Московської біржі в Казахстані буде розглянуто питання про припинення стратегічного партнерства між торговими майданчиками.

Московська біржа отримала цінні папери KASE в рамках стратегічного партнерства, за яке росіяни надали технології. На сьогоднішній день ринкова вартість цих акцій складає 12,1 мільярда тенге або 2,2 мільярда рублів. В той же час Казахська фондова біржа заявила 13 червня, що розгляне продовження співпраці з Московською біржею з урахуванням санкційних обмежень.

Також повідомляють, що вже існують непрямі сигнали про початок підготовки до викупу акцій. Наприклад, на минулому тижні Казахська фондова біржа оголосила про проведення позачергових загальних зборів акціонерів, на яких буде розглядатися лише одне питання - про зміну методики визначення вартості акцій казахстанської біржі під час їхнього викупу. Зустріч запланована на наступний місяць.