Глава "Ощадбанку" висловився, що він не розглядає ситуацію в Україні з бізнесом та кредитами як катастрофу.

  • 06.02.2024 14:49
  • 2 хвилини читання
Глава "Ощадбанку" висловився, що він не розглядає ситуацію в Україні з бізнесом та кредитами як катастрофу.

Нагадаємо, що у 2023 році українські банки заробили 130 мільярдів гривень або 3,5 мільярда доларів прибутку. П'ять державних кредиторів отримали понад 61% від загальної суми. Зокрема, "Ощадбанк", який є другим за величиною банком в Україні після "ПриватБанку", звітував про досягнення рекордного операційного прибутку - 12 мільярдів гривень (316 мільйонів доларів).

Олександр Наумов поділився своїми думками щодо бізнес-клімату в Україні.

Сергій Наумов повідомив, що не можна описати бізнес-клімат в Україні як катастрофу. За його словами, він спостерігає поліпшення навіть під час повномасштабної агресії Росії.

Він також зазначив, що важливим позитивним аспектом можна назвати єдність українського бізнесу, держави та суспільства, які мають спільну мету – досягти перемоги. Наумов підмітив, що це сприяє співпраці між різними галузями, зокрема банківським сектором.

Керівник "Укрексімбанку" про позики

Згідно зі словами Сергія Наумова, банк виражає занепокоєння щодо ризиків надання кредитів. Тому, державний кредитор постійно контролює свій портфель непрацюючих кредитів. Банкір додав, що у 2023 році "Ощадбанк" зміг звільнити резерви, що свідчить про відсутність нових проблемних кредитів. Він також зазначив, що українські підприємства стали більш дисциплінованими та відповідальними щодо фінансових питань.

Наумов також повідомив, що більшість підприємців залишаються в Україні та активно працюють над її розвитком. При цьому деякі галузі відзначаються рекордними прибутками, а відповідальна сплата податків бізнесом є важливим внеском у підтримку української армії та національної оборони.